הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במאמרים בכל מיני נושאים
השקת מותג בגדי הים היוקרתי-VI​LEBREQUIN‏
יוצאים לקמפינג? כיצד לשמור על הדיאטה גם בתנאי שטח..
לקנות ברשת האינטרנט מתנה ליולדת
חנוך רוזן במופע - מדבר בעד עצמו
מחשבים וכיף בחופש הגדול: דברים מהם יש להיזהר ברשת
איפור בפעם הראשונה
קן עוזב את ברבי
קוקה – קולה ZERO פרויקט ראשון מסוגו בישראל
MANGO המותג הספרדי מציג את הפנים החדשות
קייטרינג חלבי כשר וקינוחים מרהיבים
אלכס חולה עוגייה
מסעדת הילולים - הלל לבשר המשובח
החיבור הקבוצתי שאיבדנו בתשעה באב
מה מבדיל בין ט'ו באב ווולנטיינ'ס דיי?
אליפות ישראל בקרטינג לבני נוער
רשת TNT משיקה קולקציית בגדי ים 2010
רואה לך ב'עיניים'
פאנטה משיק את מועדון ה-FCLUB
משועבדים לעצמאות
עוד לא סיימנו לייבש את הביצות - עצמאות 10
מודעות גוגל
פרסומת

עוד לא סיימנו לייבש את הביצות - עצמאות 10


פורסם ב19/4/2010 11:06 על-ידי ליהיא אבגר


עוד לפני קום המדינה החלו פלמ"חינו לעבוד ולעמול בכדי להכין את פיסת היבשת הקטנטנה ששמה דאז "פלסטינה" להתיישבות. בין השאר אחת מ"עבודות הבית" שנעשו הייתה ייבוש ביצות. לשם כך, מסתבר, ייבאו כבר אז עובדים זרים מחו"ל-  עצי אקליפטוס שנודעו בסגולתם המיוחדת לייבש מקוות מים. היום, שנים לאחר מכן, מסתבר לראשונה שלאותו אקליפטוס אגדי לא היו באמת שום סגולות מיוחדות ואת עבודתו השחורה יכול היה לעשות כל צבר מצוי.

דברים שרואים מכאן לא רואים משם

מאז אותה תקופה השתנו כלכך הרבה דברים וקשה להאמין שעברו רק 62 שנים. אך עם זאת, בדומה לסיפור האקליפטוס הפותח, גם היום אנו נושאים את תכונת הישראליות המוכרת שגורמת לנו להיות בטוחים שהפתרון נמצא רחוק מכאן. תמיד נדמה ששם, מעבר לאופק, ישנן התשובות שלא מצאנו כאן. בתקופת הקופי- פייסט מהאמריקאים והתרבות המערבית שהביאה עלינו ל (לא כלכך) טובה שלל נפלאות כגון; מקדונלדס, צרכנות יתר וסדרות ריאליטי, סוף- סוף מגיע יום אחד שכל כולו תוצרת הארץ- יום העצמאות.

בני נוער רוצים עצמאות

ובתור מה שנוהגים לכנות "נערה מתבגרת" אין דבר שאני יכולה להזדהות ולהבין אותו יותר מהרצון בעצמאות. הרצון הבסיסי של אדם בחופש ואוטונומיה. החופש נראה לנו היום כדבר כלכך הומניטרי ובסיסי עד שקשה להעריך אותו כמו שצריך ושלא לקבל אותו כמובן מאליו. אבל החופש הזה הוא איננו בגדר מובן מאליו, הוא מתנה, פיקדון שקיבלנו מהדורות הקודמים שעמלו והקריבו למענו קורבנות יקרים ועלינו הוטלה המשימה הלא פשוטה לשמור ולהגן עליו למעננו ולמען הדורות הבאים.

  היום לשם שינוי, תוכלו לחנות ב"כחול לבן" (אני לא לוקחת אחריות על מי שעושה את זה), לקנות פאלאפל, להקשיב לפניני החוכמה הווקליים של אריק אינשטיין ושלום חנוך, לצפות בלופים של "קרובים- קרובים" ולהתהדר במכנסי חאקי בגזרה גבוהה וגופיית סבא. או במילים אחרות וריאליסטיות יותר- על מי אני עובדת, תיהנו לכם מהקבבים והחומוס.

"העבר מאחוריה היא צופה את הבאות"

רק דבר אחד- היום,  בין הופעה לבילוי, בין צפייה בזיקוקין ונפנוף על המנגל, בואו נחשוב איך אנחנו עושים את הדבר הקטן והמשמעותי שבידינו לעשות, למען המדינה הזאת שאחרי כל התלונות והתסכול- אנחנו בכל זאת מאוד אוהבים. למענה ולמען האנשים שמרכיבים אותה. כי אומנם אבותינו עשו עבורנו את העבודה הקשה וייבשו את הביצות, אך ללא ספק נותרו לנו עוד הרבה "ביצות" לייבש.

 

ו

 

 מאמרים קשורים:
 תמונות נבחרות מהמסיבה שנערכה בחסות פליק תגים: יום-העצמאות , דגל-ישראל , עצמאות
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.