הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במאמרים בכל מיני נושאים
השקת מותג בגדי הים היוקרתי-VI​LEBREQUIN‏
יוצאים לקמפינג? כיצד לשמור על הדיאטה גם בתנאי שטח..
לקנות ברשת האינטרנט מתנה ליולדת
חנוך רוזן במופע - מדבר בעד עצמו
מחשבים וכיף בחופש הגדול: דברים מהם יש להיזהר ברשת
איפור בפעם הראשונה
קן עוזב את ברבי
קוקה – קולה ZERO פרויקט ראשון מסוגו בישראל
MANGO המותג הספרדי מציג את הפנים החדשות
קייטרינג חלבי כשר וקינוחים מרהיבים
אלכס חולה עוגייה
מסעדת הילולים - הלל לבשר המשובח
החיבור הקבוצתי שאיבדנו בתשעה באב
מה מבדיל בין ט'ו באב ווולנטיינ'ס דיי?
אליפות ישראל בקרטינג לבני נוער
רשת TNT משיקה קולקציית בגדי ים 2010
רואה לך ב'עיניים'
פאנטה משיק את מועדון ה-FCLUB
משועבדים לעצמאות
עוד לא סיימנו לייבש את הביצות - עצמאות 10
מודעות גוגל
פרסומת

החיבור הקבוצתי שאיבדנו בתשעה באב


פורסם ב29/6/2010 13:15 על-ידי נתן אמסטר

 

אני זוכר שבילדותי אהבתי לשחק כדורגל. במשחק אחד אפילו הייתי מלך השערים של הקבוצה, ומאותו הרגע לא ראיתי אף אחד מהשחקנים שלצידי, רק רציתי עוד ועוד מאותה התהילה. כאשר הכדור הגיע אליי, חיפשתי רק את השער, ולא ראיתי שיש עוד חברים לצידי, שאותם יכולתי לשתף במשחק.

 

כאשר המאמן שלי ראה זאת, הוא אמר לי שעד שלא אלמד לשחק קבוצתי ולשתף אחרים,  לא אשחק. הוא הוציא אותי מההרכב והגלה אותי לספסל למשך שמונה שבועות.

 

אני חייב לומר לכם שחוויתי ייסורים, הסתובבתי עם פרצוף תשעה באב. לראות את חבריי משחקים ונהנים בזמן שאני בחוץ, גרם לי לשנוא את המאמן. לא היה לי שום מושג למה הוא עשה לי את זה, בסך הכול רציתי להבקיע שער ולחוות את אותה החוויה של שמחה שוב ושוב.

 

במבט לאחור, למדתי שאגואיזם פוגע במאמץ הקבוצתי. הבנתי שהמאמן לימד אותי להסתכל אחרת על המשחק, ולראות שרק כקבוצה, ביחד, נוכל להגיע אל השער. לבד, יבלמו אותי הרבה לפני המטרה. בזמנו חשבתי שזה עונש, והיום אני מודה לו על כך שבזכותו למדתי לשחק קבוצתי.

 

תשעה באב וכוח הקבוצה של עם ישראל

 

חכמת הקבלה מסבירה שהכוח של עם ישראל תמיד היה טמון ביכולת שלו להתנהג כקבוצה. במעמד הר סיני נשאלו 600,000 החברים האם כל אחד מהם מוכן להחשיב את רצונותיו של הזולת כחשובים יותר  משלו. כשכולם השיבו "הן", הפכנו לקבוצה שבה כולם ערבים זה לזה. נאמר לנו שאם כל אחד מאיתנו יחשיב את רצונותיו האישיים יותר מאלו של חבריו בקבוצה, נורחק מהמשחק. חוקי המשחק היו ברורים, וכשהפסקנו לשחק כקבוצה, כשהתחלנו לשנוא ולהתרחק האחד מהשני, כוחנו המשותף תש. בתשעה באב, כתוצאה מהפירוד בינינו, בית המקדש נחרב על ידי הרומאים, ובתשעה באב הוגלינו מארצנו.

 

הגלות, שהחלה בזמן תשעה באב ונמשכה 2000 שנה, היא חלק מתוכנית, שבה יהיה עלינו, כעם שחזר מהגלות, ללמוד שוב לפעול כקבוצה אחת מאוחדת. כשנהפוך שוב לקבוצה המבוססת על דאגה הדדית, יהיה עלינו להעביר לכל העולם את שיטת החיבור בין בני האדם, הלוא היא חכמת הקבלה.

 

כיום, כשהעולם הפך להיות כפר גלובלי, בו אבי מישראל יכול להתקשר עם יסוקוני מיפן, יש בידינו את כל האמצעים כדי להעביר את החכמה הלאה ולהפוך את הקשר בינינו לקשר של אהבה בין כל בני האדם בעולם. או אז, נהפוך להיות קבוצה אחת, ובמקום השנאה והפירוד שגרמו בתשעה באב לחורבן בית המקדש, נגלה את האהבה, אבל הפעם, בין כל האנשים שבעולם.

 

נתן אמסטר- מיסד ומטפל בתמציות פרחי ארץ ישראל, תלמיד מכללת "קבלה לעם".

 מאמרים קשורים:
 תמונות נבחרות מהמסיבה שנערכה בחסות פליק 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.