הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במאמרים בכל מיני נושאים
השקת מותג בגדי הים היוקרתי-VI​LEBREQUIN‏
יוצאים לקמפינג? כיצד לשמור על הדיאטה גם בתנאי שטח..
לקנות ברשת האינטרנט מתנה ליולדת
חנוך רוזן במופע - מדבר בעד עצמו
מחשבים וכיף בחופש הגדול: דברים מהם יש להיזהר ברשת
איפור בפעם הראשונה
קן עוזב את ברבי
קוקה – קולה ZERO פרויקט ראשון מסוגו בישראל
MANGO המותג הספרדי מציג את הפנים החדשות
קייטרינג חלבי כשר וקינוחים מרהיבים
אלכס חולה עוגייה
מסעדת הילולים - הלל לבשר המשובח
החיבור הקבוצתי שאיבדנו בתשעה באב
מה מבדיל בין ט'ו באב ווולנטיינ'ס דיי?
אליפות ישראל בקרטינג לבני נוער
רשת TNT משיקה קולקציית בגדי ים 2010
רואה לך ב'עיניים'
פאנטה משיק את מועדון ה-FCLUB
משועבדים לעצמאות
עוד לא סיימנו לייבש את הביצות - עצמאות 10
מודעות גוגל
פרסומת

מחשבים וכיף בחופש הגדול: דברים מהם יש להיזהר ברשת


פורסם ב28/6/2011 20:09 על-ידי מאיה לוי

מחשבים וכיף בחופש הגדול: דברים מהם יש להיזהר ברשת

עבור בני הנוער חופשת הקיץ כבר החלה ובקרוב יצטרפו אליהם תלמידי בתי הספר היסודיים עם יותר מדי זמן פנוי מהרגיל. בין הקייטנה לבילוי עם חברים יבלו החופשים המעירים מרבית מזמנם אל מול מסך המחשב. אלא שהשיטוט ברשת, השיחות ב-Facebook  והצ'יטוט המתמיד חובנים בתוכם לא מעט סכנות עבור ילדינו התמימים.
בנימין פיינשטיין, יועץ בינלאומי בתחום שילוב טכנולוגיות המידע והתקשוב בחינוך והמייסד והיועץ המדעי, של סדנאות/קייטנות מחשבים וכיף, הפועלות מזה 21 שנה ויו"ר מו"ח - האיגוד הישראלי לטכנולוגיות המידע בחינוך מסביר ממה חשוב להיזהר ברשת ומציע להורים ולילדים מספר טיפים והמלצות  לגלישה בטוחה ונבונה ברשת האינטרנט אותם חשוב להעביר לילדים והנערים בבית:

• לעולם אל תמסרו פרטים מזהים באינטרנט או בטלפון כגון: שם משפחה, כתובת, מספר טלפון, מס' תעודת זהות, פרטי כרטיס אשראי (גם אם ההורים נתנו לכם את כרטיסי האשראי שלהם) או כל פרט אחר שניתן יהיה לזהות אתכם או את משפחתכם על ידו.

• הימנעו מלחלוק את הסיסמאות שלכם עם אנשים ברשת.  שיתוף סיסמאות הגישה שלכם לאתרים שונים עם אנשים אחרים תאפשר להם להתחזות אליכם ואולי לתת בשמכם פרטים אישיים שלכם.

• לעולם אל תקבעו להיפגש עם מישהו שפגשתם דרך האינטרנט. אין בידיכם כל דרך לדעת מיהו האדם עימו אתם מדברים. במידה ומישהו מציע לכם להיפגש עימו לאחר שיחה או התכתבות ברשת, פנו מייד להוריכם וספרו להם על-כך, אל תסתירו מהם.

• אם האדם איתו אתם מצ'וטטים כותב משהו, שגורם לכם להרגיש לא בנוח (מדבר בגסות או מציע לכם דברים גסים) צאו מהשיחה מיד. יש לדווח על הנושא למבוגר או הורה שביכולתו לסייע בחסימת אותו אדם מלפנות אליכם שוב.

• במידה וקבלתם הצעה ממישהו למתנות כלשהן בתמורה לכך שתמסרו לו את הכתובת שלכם, או מס' טלפון, או בתמורה לכך שתפגשו איתו- אל תיתנו פרטים, אל תענו, והפסיקו מיידתית את הקשר עם אותו אדם. כדאי לדווח על הצעות כאלה להורים או למבוגר שימנעו מהמציע ליצור עמכם קשר בעתיד.

• אם ברצונכם לרכוש משהו דרך האינטרנט, הקפידו קודם כל לבקש את רשות ההורים. בנוסף, עדיף שבעת ביצוע הרכישה והשארת פרטיכם באתר (רק באתרים מאובטחים, כמובן) תשבו עם ההורים שיקראו את תנאי הקניה ויראו אם הכל תקין ואכן אפשר להזמין את המוצר.

• הקפידו לגלוש באתרים המיועדים לגילכם. גלישה לאתרים אשר תכניהם אינם מתאימים עבורכם עלולה להסב לכם נזקים, החל מחשיפה לחומרים פוגעניים וכלה בחובות כספיים.
 


    

מאמרים קשורים:
 איפור בפעם הראשונה  קוקה – קולה ZERO פרויקט ראשון מסוגו בישראל  
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.