הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במוזר ומעניין
אורח פורח: כלב ים נזירי
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 4
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 3
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 2
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 1
מערכת לייזר חדשנית תיירט יתושים מזיקים
הזדמנות לכל המובטלים: פרס ממיקרוסופט
אוצר לאומי גרסת GOOGLE EARTH
דולי לא לבד: לראשונה שוכפל גנטית כלב לפי דרישה
מכונית המרוץ נוחתת חוקית בכביש
רוצים חללית? נאסא מחפשת אתכם
תערוכת הרכב מוסקבה 2008
קעקועים בתלת מימד
אומנות ציור על מכוניות
אולימפיאדת האוגרים
קצת ככה וקצת ככה...
דג הברקודה
יאן ברוגהל אלדר
ועוד קצת קעקועים
דוב הפנדה
מודעות גוגל
פרסומת

רוצים חללית? נאסא מחפשת אתכם


פורסם ב23/12/2008 14:04 על-ידי ראובן כמיסה

מחפשים חללית יד שנייה במצב טוב מחוקר חלל? אם אתם ארגון כלשהו, מוזיאון, או כל מוסד אחר בעל יכולות כספיות גבוהות, נאסא מחפשת אתכם, כאשר בחדר התצוגה שלכם תוכלו להציג לא פחות מחללית עם היסטוריה של משימות בחלל.

בעתיד הלא רחוק צפויות שלוש חלליות של נאסא לסיים את שירותן עבור סוכנות החלל ובנאסא עושים כעת מאמצים למצוא להן בית חדש כאשר יפרשו מהשירות. בנאסא מחפשים בתי ספר, מוזיאונים וארגונים בעלי עניין בהצגת החלליות ומימונן. מה מסתתר מאחורי המילה מימונן? הרבה מאוד מסתבר. בנאסא מעריכים שהכנת כל חללית לתצוגה והעברתה ליעדה יעלו לא פחות מ 42$ מליון, כאשר הסכום אינו סופי ועשוי עוד לטפס. העברת החללית בלבד תדרוש כ 6$ מליון, כאשר הסכום הבסיסי עשוי לגדול בהתאם למרחק שבין שדה התעופה המרכזי ליעד הסופי. בנוסף, לאחר הגעת החללית ליעד, תנאי התצוגה נוקשים ודורשים תצוגה מקורה ובעלת אקלים שיקבע על ידי מפעילי התצוגה.

נכון לעכשיו חללית אחת ככל הנראה מצאה בית חדש, כאשר מוזיאון האוויר והחלל בוושינגטון עשוי להיות ראשון להציג אחת כזו. שתי הנותרות ימתינו במרכז החלל קנדי עד שימצא להם מקום חדש. מי שבכל זאת מעוניין בקשר לחלל אבל מחפש פריט זול יותר, יוכל להסתפק במנועים מרכזיים אותם מציעה גם כן נאסא, בתמורה לסכום שבין 400,000$-800,000$, כמובן ללא הובלה.

מכירת החיסול של החלליות מגיעה כתוצאה מהחלטת ממשל בוש להפסיק את הפעילות לכמה שנים. ממשל אובמה החדש דווקא החליט לחשוב פעם נוספת על ההחלטה הזו, כך שבמידה והיא תשונה, החלליות עשויות להמשיך ולטוס מעבר לתאריך שהוחלט על סיום הפעילות, 30 לספטמבר 2010.

באדיבות פורטל רילוד.מאמרים קשורים:
 ספינת אויר חדשה - צפלין 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.