הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במוזר ומעניין
אורח פורח: כלב ים נזירי
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 4
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 3
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 2
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 1
מערכת לייזר חדשנית תיירט יתושים מזיקים
הזדמנות לכל המובטלים: פרס ממיקרוסופט
אוצר לאומי גרסת GOOGLE EARTH
דולי לא לבד: לראשונה שוכפל גנטית כלב לפי דרישה
מכונית המרוץ נוחתת חוקית בכביש
רוצים חללית? נאסא מחפשת אתכם
תערוכת הרכב מוסקבה 2008
קעקועים בתלת מימד
אומנות ציור על מכוניות
אולימפיאדת האוגרים
קצת ככה וקצת ככה...
דג הברקודה
יאן ברוגהל אלדר
ועוד קצת קעקועים
דוב הפנדה
מודעות גוגל
פרסומת

דולי לא לבד: לראשונה שוכפל גנטית כלב לפי דרישה


פורסם ב1/2/2009 12:07 על-ידי ראובן כמיסה

זוכרים את הכבשה המשובטת דולי? סביר להניח שרובכם זוכרים את פריצת הדרך הזו, שהביאה לעולם כבשה כתוצאה מפעילות מדעית ולא מילודה טבעת לחלוטין. מאז התחום כולו התקדם וכעת, לראשונה שובט כלב לפי דרישה של צרכנים פרטיים.

אדגר ונינה אוטו ירשמו בספרי ההיסטוריה כזוג הראשון שזכה לקבל את כלבו חזרה לאחר שאיבד אותו. המקרה המדובר כמובן אינו החזרה מן המתים, אלא שכפול גנטי של כלב הלברדור שגידלו בני הזוג. השניים השתתפו במכרז לשיכפול גנטי של כלב וזכו בו. במסגרת השכפול, בני הזוג ביקשו מהמדענים לשכפל את ה dna של הכלב לנסלוט, שמת בינואר 2008. בעזרת ה dna של הכלב הראשון, הצליחו מדענים בחברת bioarts ליצור תאום לכלב המנוח בעזרת הנדסה גנטית.

לא מדובר על הכלב הראשון ששוכפל, כאשר הכלב הראשון שנכנס לקטגוריה הזו נולד ב 2005, אלא שהפעם מדובר על פרויקט המאפשר למשתתפים במכרז לקבל תאום של הכלב שחי איתם קודם לכן. ניתן לומר ששכפול כלב שונה משכפול כבשה לדוגמא. הכלב נחשב לחיה הקרובה ביותר לאדם במרבית המקרים, מה שמעלה כמה תהיות בנוגע להמשך התפתחות השכפולים הגנטיים והאם שכפול גנטי לאדם כבר אינו רחוק מאיתנו מבחינה אתית. גם הנושא הביולוגי מסובך יותר בכלבים, אלא שכאן נוצר צורך לחשוב עד לאן עוד יגיע כל נושא השכפולים משום שהכלב עשוי להיות תחנה חשובה בדרך לאדם.

לכל המעוניינים, קיים מקום נוסף לכל מי שאיבד את כלבו ומעוניין לקבל אותו בגלגול נוסף. הכניסה לפרויקט לא תלווה רק בכאבי ראש ברורים, אלא גם בהוצאה גבוהה של 180,000$. סכום שבעלי ממון עם כלב אהוב שמת עשויים לשלם בסופו של דבר.מאמרים קשורים:
 ספינת אויר חדשה - צפלין 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.