הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במוזר ומעניין
אורח פורח: כלב ים נזירי
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 4
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 3
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 2
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 1
מערכת לייזר חדשנית תיירט יתושים מזיקים
הזדמנות לכל המובטלים: פרס ממיקרוסופט
אוצר לאומי גרסת GOOGLE EARTH
דולי לא לבד: לראשונה שוכפל גנטית כלב לפי דרישה
מכונית המרוץ נוחתת חוקית בכביש
רוצים חללית? נאסא מחפשת אתכם
תערוכת הרכב מוסקבה 2008
קעקועים בתלת מימד
אומנות ציור על מכוניות
אולימפיאדת האוגרים
קצת ככה וקצת ככה...
דג הברקודה
יאן ברוגהל אלדר
ועוד קצת קעקועים
דוב הפנדה
מודעות גוגל
פרסומת

הזדמנות לכל המובטלים: פרס ממיקרוסופט


פורסם ב15/2/2009 21:12 על-ידי ראובן כמיסה

במרבית המקרים בהם מתגלים תולעת או וירוס, ממהרות החברות להציע תיקון או עדכון לתוכנת האנטי וירוס, על מנת להתמודד עם האיום החדש. כך קרה גם הפעם, אלא שבכך לא מסתיימת הפרשה. בשנה שעברה התגלתה התולעת Win32/Conficker.A שפגעה במיליונים של מחשבים. למרות שבמיקרוסופט שיחררו עדכון אבטחה, מסרבים האמריקאים להיפרד מהסיפור ונראה שהוא רק מתחיל.

כל מי שימסור מידע מועיל שיביא ללכידתו והרשעתו של מי שהביא לעולם את התולעת, צפוי ליהנות מפרס של לא פחות מ 250,000$. העובדה כי מליוני מחשבים נפגעו מהתולעת הזו, גרמה למיקרוסופט לסווג את המקרה כהתקפה ברמה גבוהה מאוד ולכן האחראיים במיקרוסופט רוצים להאיץ כמה שניתן את החקירה וההרשעה. כל אחד מתושבי העולם רשאי למסור מידע מתאים כאשר במידת הצורך, יש לפנות לגורמי אכיפה מתאימים.

התולעת המדוברת עונה לשם Win32/Conficker.A או Downup והיא ניצלה פרצת אבטחה במערכות הפעלה של מיקרוסופט, פרצה שכבר זכתה לתיקון בשנה שעברה. מלבד אותה פרצה במערכות הפעלה, התולעת כמו כל תולעת, הופצה גם באמצעים אחסון ניידים וגם גרמה לצרות גדולות בארגונים גדולים, כאשר התפשטה דרך הרשת המשותפת. התחכום בתולעת אינו מסתיים בכך, שכן התולעת מתחברת לרשימת כתובות אקראית על מנת להתעדכן.

על פי דיווחים של חברות האבטחה, מידי יום כמה מאות אלפי מחשבים נדבקים בתולעת, כאשר המספר הכללי נע סביב ה 12 מליון מחשבים כיום. אותה כמות מחשבים אדירה משמשת גם להמשך הפצת התולעת הקטלנית למחשבים רבים נוספים.

מלבד הפרס שהוצע עבור המידע, במיקרוסופט חברו לשותפים נוספים במאמץ גדול לאתר את מפתחי התולעת ולעצור את התפשטותה. חברות אבטחה גדולות וקטנות, ספקי דומיינים ושירותים נוספים חברו למיקרוסופט למבצע עולמי לאיתור מקור התולעת, שהפכה לאחת הקטלניות בשנים האחרונות ואף מעבר לכך.מאמרים קשורים:
 ספינת אויר חדשה - צפלין 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.