הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד במוזר ומעניין
אורח פורח: כלב ים נזירי
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 4
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 3
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 2
המלאכית של עינב - סיפור בהמשכים. חלק 1
מערכת לייזר חדשנית תיירט יתושים מזיקים
הזדמנות לכל המובטלים: פרס ממיקרוסופט
אוצר לאומי גרסת GOOGLE EARTH
דולי לא לבד: לראשונה שוכפל גנטית כלב לפי דרישה
מכונית המרוץ נוחתת חוקית בכביש
רוצים חללית? נאסא מחפשת אתכם
תערוכת הרכב מוסקבה 2008
קעקועים בתלת מימד
אומנות ציור על מכוניות
אולימפיאדת האוגרים
קצת ככה וקצת ככה...
דג הברקודה
יאן ברוגהל אלדר
ועוד קצת קעקועים
דוב הפנדה
מודעות גוגל
פרסומת

מערכת לייזר חדשנית תיירט יתושים מזיקים


פורסם ב19/3/2009 10:35 על-ידי ראובן כמיסה

לא מדובר על חלק מסרט מדע בדיוני, מדובר על מציאות. סרטי מדע בדיוני שונים הציגו קרבות של בני האדם כנגד חרקים כאלה ואחרים באמצעות לייזרים. כעת, לפחות באופן חלקי, המצב עובר גם לחיים האמיתיים. אמנם לא מדובר על כלי נשק מאסיביים וחרקי ענק, אך הלייזר והיתושים עדיין כאן.

כמה חוקרים ומדענים מובילים איחדו כוחות לצורך יצירת אמצעי להשמדת יתושים באמצעות לייזר. במקומות רבים בעולם ובמיוחד במדינות עולם שלישי, יתושים הפכו לאיום משמעותי על חייהם של מיליוני אנשים, המתים ממחלות המועברות באמצעות יתושים, כאשר אחת המפורסמות היא המלריה. במדינות העולם השלישי שירותי הרפואה אינם ברמה מספקת בעוד שלכך ניתן להוסיף גם אקלים חם המלווה בביצות, המהוות שטח מועדף על יתושים מזיקים מסוג זה. ניסיונות להשתמש בכימיקלים כאלה ואחרים מאבדים מכוחם בכל פעם, כאשר המזיקים המעופפים מתחסנים ומתחזקים כנגד הניסיונות הללו. לעומת זאת, קשה לראות יתוש מצליח לעמוד מול קרן לייזר שמטרתה להשמיד אותו.

המחקר והפיתוח של מערכת הלייזר המסקרנת נערך בסיאטל, כאשר היא מתבססת על תוכנית קיימת שמטרתה היא לא פחות מיירוט טילים בליסטים. את התוכנית הזו הסבו לקנה מידה קטן הרבה יותר לצורך יצירת מערכת שתחסל איומים ההורגים אנשים רבים בכל שנה. נכון לעכשיו, הדגמה שנערכה עבור המערכת בתנאי מעבדה, חיסלה יתושים ממרחק של כ 30 מטרים.

אמנם לא מדובר על מערכת שתסייע בלילות הקיץ החמים או בטיולים בטבע, אבל כן מדובר על מערכת שעשויה להציל חיי אדם במקומות שונים ברחבי העולם.

בשיתוף פורטל רילודמאמרים קשורים:
 ספינת אויר חדשה - צפלין 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.