הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בטלויזיה וקולנוע
חדש חדש- אקס פטריוט- סרט אקשן חדש וקצבי
לא תאמינו מה קורה בדירה של כריות
כוכבי האנטומיה של גריי
מותג הדגנים המוביל כריות מבית תלמה
למעלהמ- 18,000 ילדים ובני נוער בהופעת כמעט מלאכים בקריית מוצקין
iCarly , הסדרה שעשתה בית ספר לכולם, חוזרת בעונה חדשה ובסרט באורך מלא!
התשובה של ניקלודיאון ל"היי סקול מיוזיקל" מגיעה לישראל
חוויה קולנועית
קולנוע ביתי, הדבר האמיתי
משרד הפרסום גלר נסיס ליאו ברנט בקמפיין התנדבותי
זהב וכסף לגלר נסיס ליאו ברנט
המרדף אחרי האהבה.
בפעם הראשונה גם לדתיים יש לאן ללכת בחנוכה
סדרות יומיות – התמכרות בטוחה!
מיץ פטל בשורות במבה
בובליל והאח הגדול
הסתומה והחנון - ( היפה והחנון )
סרטים - שחק אותה סמארט
סרטים - הארי פוטר והנסיך חצוי - הדם
סרטים - עוד הצצה לשחק אותה סמארט
מודעות גוגל
פרסומת

הנפילים


פורסם ב8/8/2007 22:57 על-ידי ירון שלמוני
הנפילים

אם אני אגיד שלא היו לי ציפיות גבוהות מהסדרה הזאת אני אשקר. מאחר ואיני שקרן מטבעי ("המורה זה לא הייתי אני") אני לא אשקר ואודה שהיו לי ציפיות גבוהות מ"הנפילים", שתכננתי לשבץ אותה בלוח השידורים היומי שלי, ששמתי אותה בקו אחד עם "גיבורים", "סמולוויל" ו"מחשבות פליליות". הכיצד זה שגיתי? מדוע הולכתי שולל? למה אני עדיין חולם על זה שאני מגיע לבית הספר בלי שיעורי בית?

התשובה היא בגלל שממבט ראשון "הנפילים" עושה רושם של סדרה טובה אך לסדרה טובה יש הרבה מדדים שהופכים אותה לכזו כמו למשל תסריט, בימוי, משחק ועוד. לגבי השאלה על החלום ושיעורי הבית- בחיים לא נדע.

אוקיי, אני לא אתכחש, "הנפילים" היא סדרה מעניינת. סיפור העלילה שלה על אב ובנו שמגיעים לקריה גרעינית במדבר ובה הגיבור מגלה שהוא צאצא של זן קדום שניחן בכוחות על-טבעיים ועליו להילחם בכוחות הרשע הוא סיפור סוחף וקולח שלא היה מבייש את טובי הכותבים בהוליווד. גם בניית התסריט והדיאלוגים עשויה היטב ותוכננה בקפידה והכי הכי חשוב- יוצרי הסדרה ומשתתפיה לוקחים אותה ברצינות. מנגד, "הנפילים" לא חפה מצדדים שליליים: המשחק לא חד, חוץ מסמי הורי שסוף סוף משחק משהו אחר מאיזה מאהב קשוח אבל רגיש, טעויות קולנועיות בבימוי של רובי דואניאס (רגע, זה לא אבא של יפת?), תפאורה שלעתים נראית אסופת קרטונים ובדיחות שלא מצליחות להצחיק.

אני ממש ניסיתי להחזיק מעמד לפחות עד סוף העונה הראשונה אבל הרגשתי שלא הייתה לי סיבה מאחר ולאחר עשרה פרקים בערך הסדרה קיבלה פן ילדותי וקצת טיפשי ואפילו סמי לא עזר לי. עד מהרה, מצאתי את עצמי בוהה בימית סול לבושה טייץ כחול ונזכר בשעות הנפלאות שהיה לנו ביחד על החוף בטנריף.. (יכול גם להיות שרק חלמתי את זה). לפיכך, מה שמונע מהסדרה להיות איכותית זה לא רק חוסר בתקציבי ענק כמו בהוליווד אלא גם צרות יצירתית באיזשהו מקום מכיוון שיוצרי הסדרה, להנחתי, מכוונים אותם לקהל צעיר וכאן מונחת הטעות. עצם ההכוונה לפלח גיל מסוים היא שגויה מאחר ואם נבחן סדרות אמריקאיות הרי שהן אהובות על מבוגרים וצעירים גם יחדיו ואין לי מושג אם זה בגלל רוח הנעורים של בני השלושים או הטעם המודרני של בני הטיפש עשרה.

כוונתי היא שאנחנו צריכים לכוון הכי גבוה מבחינה תכנית, לפגוע לטעם הכי אנין ואינטלקטואלי ואני מבטיח שגם בני הנוער יאהבו. אם אני ואבא שלי יושבים ביחד בסלון ושומעים בני ברמן, כל אחד יכול, אני מוכן לשים על זה כסף (אבל עשר שקל, לא יותר).

מעבר לכל זאת זה טוב ואפילו טוב מאוד ש"הנפילים" יצאה לאוויר העולם כי היא פותחת דלת ראשונה לעולם המד"ב הישראלי, דלת שלא נפתחה מעולם ובכך היא משרתת פונקציה חשובה מאוד. אחרים יראו, ישפרו ואולי תהיה לנו כאן גם תרבות של מד"ב כחול לבן. מה קרה, לא מגיע לנו?   

מאמרים קשורים:
 סקרלט ג'והנסון סינדרלה !  פייט קלאב (מועדון קרב) 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.