הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בטלויזיה וקולנוע
חדש חדש- אקס פטריוט- סרט אקשן חדש וקצבי
לא תאמינו מה קורה בדירה של כריות
כוכבי האנטומיה של גריי
מותג הדגנים המוביל כריות מבית תלמה
למעלהמ- 18,000 ילדים ובני נוער בהופעת כמעט מלאכים בקריית מוצקין
iCarly , הסדרה שעשתה בית ספר לכולם, חוזרת בעונה חדשה ובסרט באורך מלא!
התשובה של ניקלודיאון ל"היי סקול מיוזיקל" מגיעה לישראל
חוויה קולנועית
קולנוע ביתי, הדבר האמיתי
משרד הפרסום גלר נסיס ליאו ברנט בקמפיין התנדבותי
זהב וכסף לגלר נסיס ליאו ברנט
המרדף אחרי האהבה.
בפעם הראשונה גם לדתיים יש לאן ללכת בחנוכה
סדרות יומיות – התמכרות בטוחה!
מיץ פטל בשורות במבה
בובליל והאח הגדול
הסתומה והחנון - ( היפה והחנון )
סרטים - שחק אותה סמארט
סרטים - הארי פוטר והנסיך חצוי - הדם
סרטים - עוד הצצה לשחק אותה סמארט
מודעות גוגל
פרסומת

לרדת בגדול - סיכום עונה 2


פורסם ב19/8/2007 14:44 על-ידי ירון שלמוני

בשבוע האחרון הסתיימה לה עוד עונה של "לרדת בגדול", התכנית שבה אנשים נכנסים שמנים ויוצאים רזים ומאושרים. הקרב היה מותח מאוד- עוד מאמץ קטן, עוד קילוגרם שנשרף, מי יהיה הכי רזה?
לפעמים אני משתומם כיצד אנחנו מצליחים להעתיק רק את הדברים המקולקלים והרקובים של התרבות האמריקאית? אם כבר להעתיק משהו אז לפחות שזה יהיה משהו איכותי, לא? אז או שממש לא או שפשוט אין שום דבר איכותי בתרבות האמריקאית (או שגם וגם).
באופן כללי "לרדת בגדול" היא תכנית נצלנית שמנציחה את התפיסה הרווחת לפיה כל מי שמופיע בטלוויזיה חייב להיות רזה ויפה ושלהיות שמן זה רע ולהיות רזה זה טוב. כמה רע נראו המתמודדים בתחילת התכנית כשהם שמנים וחשופי טפחיים וכמה טוב הם נראים עכשיו כשהם יושבים באולפן, לבושים במיטב המותגים ומעוטרים במיטב עיצובי השיער. התכנית הזאת לא באה לתת ייצוג לאנשים שמנים ולא באה להראות כמה קשה לאנשים כמותם לחיות בחברה כשלנו המקדשת את היופי.
התכנית לא באה במטרה לקחת את האנשים האלה ולשפר את חייהם אלא המטרה היחידה היא לבדר את הצופים בבית כי כשיש צופים אז עולה הרייטינג ואז באים המפרסמים ואז גם בא הכסף. גאוני, נכון? לפחות בעונה הזאת לא נעשה שימוש כל-כך שגוי בשיר "Beautifull" של כריסטינה אגילרה כמו בעונה הראשונה מאחר והמסר של השיר הזה הוא שאתה יפה בדיוק כפי שאתה ואתה לא צריך להשתנות וזה בדיוק הפוך למסר של התכנית הזאת.

אבל למה בעצם אני מחמיר מדי עם התוכנית? הרי היא בסך הכול משקפת את הלכי הרוח בחברה. לפני 600 שנה בתקופת הרנסנס להיות שמן נחשב לדבר יפה בגלל שזה העיד על שפע, פריון וסטטוס כלכלי. לאחר מכן כשעלתה ההשכלה הבינו שלהיות שמן זה לא בריא ונולדה לה תפיסת הגוף הגמיש שאומרת שעיצוב הגוף שלנו אינו קבוע מראש אלא משתנה בהתאם להחלטה חברתית במשך החיים וכל אחד יכול לעצב את גופו לכאן ולכאן. כיום הגוף שלנו מתווך בין הזהות האישית שלי לבין הזהות החברתית כלומר, אני מתאמן בחדר כושר ואוכל דברים בריאים לא רק כדי להיות בריא יותר אלא כדי להשתלב טוב יותר בחברה ולהתאים את עצמי לכולם. בנוסף, כוחות השוק שמייצרים מוצרי טיפוח, קוסמטיקה והרזייה קוראים לנו לקנות כמה שיותר אז מה שנשאר זה ללכת עם הזרם.
באופן עקרוני אני לא נגד דיאטות, חיטוב הגוף ושמירה על המשקל, להיפך, להיות שמן זה באמת לא בריא, בלי שום קשר ליחס בין האיש השמן לסביבתו. אבל לתכנית "לרדת בגדול" אין שום נדבך בריאותי אלא היא הופכת שמנים לרזים באינסטנט ובתנאי מעבדה עד שזה נראה כמו קסם ממש. אין כאן טוב לב או הזדהות עם כאבם של השמנים אלא הצגת השמן כסטייה וכדבר שיש להוקיעו.
אם נביט מקרוב, לא אחד ולא שניים מהמתמודדים בשתי העונות העלו בחזרה את הקילוגרמים שהשילו מעליהם בתכנית ואחדים אף הוסיפו כמה, ככה בשביל הבונוס, אבל את זה בטח שלא יספרו לנו.

לסיכום אני ממליץ לכולכם לשמור על הגוף שלכם (אלוהים יודע שאני גם צריך) לא בגלל שזה יפה וטרנדי אלא בשביל לחיות עם הגוף שלנו עוד הרבה שנים. במילים אחרות- שיהיה לכולנו לבריאות.          

מאמרים קשורים:
 עוד לא נקעה רגלנו - רק בישראל  אני והפסיכולוגית שלי - הטלוויזיה 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.