הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בפליקטואליה
גלריית כדורי סל ליגת לוטו למען הקהילה
פותחים את הלב ואת הכיס
קניון שרונים משקיע כחצי מיליון שקל במועדון לקוחות "צעיר בעיר"
ילדי ערד נהנו מכדורגל של כוכבים
תגובת 'צו פיוס' לכך שקבוצת הנוער של שדרות תועמד לדין משמעתי
התמודדות בעלי צימרים עם מצבים ביטחוניים מורכבים
פרויקט 'מחשב לכל ילד' העניק השבוע 45 מחשבים חדשים
למען הקהילה: EZ Way פסיכומטרי ופרויקט מנטורינג יסייעו לנערות ונשים בסיכון להגיע לאקדמיה
JOBBY לוח דרושים ישראלי, צובע את דף הבית לירוק לתמיכה במחאה האיראנית
אנחנו צריכים את המלחמות שלנו כדי לאהוב את הארץ הזו
יום ירושלים 2009: 83% מבני הנוער מתנגדים לחלוקת העיר ירושלים כחלק מהליך שלום עתידי עם הפלשתינאים
שפעת החזירים- פאניקה המונית או הגזמה תקשורתית?
פספסתם את טקס ההשבעה של אובמה?
מה היא העבודה הטבוה בעולם?
למורת המצב הביטחוני!!!
סקר חנוכה:
ילדים אל תיקחו סמים אחרת יקרה לכם מה שקרה לאיימי
כנס הקומיקס הבינלאומי בסאן דייגו
חשים שאתם בחופש ?
מועדון הכבישים של הקטנים והמושתנים
מודעות גוגל
פרסומת

למען הקהילה: EZ Way פסיכומטרי ופרויקט מנטורינג יסייעו לנערות ונשים בסיכון להגיע לאקדמיה


פורסם ב29/6/2009 18:38 על-ידי אשר דהן

נשים ונערות שעברו התעללות בעברן נוטות להמעיט בערך עצמן ולהאמין כי אין ביכולתן להצליח בתחומים רבים בחיים ובהם התחום האקדמי. פרוייקט מנטורינג של אוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם EZ Way פסיכומטרי מסייע לנשים אלו להגשים את החלום האקדמי ולספק להן העצמה תוך כדי. בקורס יקחו חלק נשים מגיל 18 ואילך שעברו בעבר התעללות ונמצאו בסיכון וכיום הן מוכנות לפתוח דף חדש ולהתחיל בחיים עצמאיים ומלאי סיפוק.

קורס הפסיכומטרי אותו יעביר EZ Way פסיכומטרי לנערות ונשות התוכנית יותאם במיוחד לנשים אלו ולבעיות הנובעות מחווית החיים הקשה שעברו. בכדי להקל על המשתתפות בקורס, המדריכים משלבים בשיעורים ובחומר הלימוד סיפורים משעשעים, תמונות וסרטונים שוברי שגרה. חלק משיעורי הבית מתבצעים באמצעות משחקי למידה אינטראקטיביים מהנים, שנותנים למדריך מידע מלא על התקדמות התלמיד במשימות הביתיות והשיעורים בכיתה מתנהלים בעזרת מצגות ועזרים ויזואליים המשפרים את יכולת ההפנמה והזיכרון שלהן.פעילויות אלו נועדו ליצור מוטיבציה באמצעות שילוב הלמידה הקשה בגורמים המקלים על העומס ומסייעים לזכור את החומר יותר בקלות. הקורס שיועבר בביה"ס לעבודה סוציאלית על שם בוב שאפל באוניברסיטת ת"א צפוי להמשך 5 חודשים, ובסופו יוכלו הלומדות לגשת לבחינה הפסיכומטרית ולפתוח את הדלת אל האקדמיה.

בכדי לסייע לנערות ולנשים שלוקחות חלק בקורס, יתקיימו לאורךקורס הפסיכומטרי הרפיות ודימיון מודרך שיסייעו למשתתפות להתמודד עם המתח והחרדות שמלווים את כל תלמידי הפסיכומטרי אך מורגשים ברמה גבוהה יותר אצלן. לקראת השלב האחרון של הקורס הכולל מרתון, יעברו התלמידות סדנת דימיון מודרך עם מאמן מוסמך שיעניק להן תחושת מסוגלות וילמד אותן להאמין בעצמן אחרי תקופה ארוכה שבהן אבדו את האמונה ביכולתן ובעצמן.

"חלק גדול מאותן נשים ונערות מגיעות לקורס עם מטען שלילי, חרדות וחששות גבוהים, ועלינו קודם כל למוסס את החרדות האלו, שעלולות להכשיל אותן, עלינו לחבר אותם ללימודי פסיכומטרי באופן חיובי". אומר עו"ד אהוד צלטנר, מנכ"ל בית הספר EZ Way פסיכומטרי. "בחרנו לקחת על עצמנו את הקורס לנשים בסיכון, בייחוד בשל האתגר שבו והחשיבות לעזור לבנות אלה לצעוד קדימה ולחוות הצלחה בלימודים". EZ Way   פסיכומטרי, התפרסמה בעבר בזכות קורסי הפסיכומטרי הייעודיים, שערכה לנשים וגברים חרדים, ללקויי למידה ולנשים, ועל כן נבחרה על ידי פרוייקט המנטורינג להדריך את הקורס עליהם ניתן לקרוא באתר EZ Way פסיכומטרי www.ezway.co.il. חשוב לציין כי בנוסף לקורסים הייעודיים, EZ Way פסיכומטרי מפעילה גם קורסים לציבור הרחב ונחשבת לקורס המוביל בקרב המכינות האקדמיות והמכללות.


מאמרים קשורים:
 JOBBY לוח דרושים ישראלי, צובע את דף הבית לירוק לתמיכה במחאה האיראנית  יום ירושלים 2009: 83% מבני הנוער מתנגדים לחלוקת העיר ירושלים כחלק מהליך שלום עתידי עם הפלשתינאים תגים: פסיכומטרי , נערות-בסיכון , מנטורינג
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.