הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בפליקטואליה
גלריית כדורי סל ליגת לוטו למען הקהילה
פותחים את הלב ואת הכיס
קניון שרונים משקיע כחצי מיליון שקל במועדון לקוחות "צעיר בעיר"
ילדי ערד נהנו מכדורגל של כוכבים
תגובת 'צו פיוס' לכך שקבוצת הנוער של שדרות תועמד לדין משמעתי
התמודדות בעלי צימרים עם מצבים ביטחוניים מורכבים
פרויקט 'מחשב לכל ילד' העניק השבוע 45 מחשבים חדשים
למען הקהילה: EZ Way פסיכומטרי ופרויקט מנטורינג יסייעו לנערות ונשים בסיכון להגיע לאקדמיה
JOBBY לוח דרושים ישראלי, צובע את דף הבית לירוק לתמיכה במחאה האיראנית
אנחנו צריכים את המלחמות שלנו כדי לאהוב את הארץ הזו
יום ירושלים 2009: 83% מבני הנוער מתנגדים לחלוקת העיר ירושלים כחלק מהליך שלום עתידי עם הפלשתינאים
שפעת החזירים- פאניקה המונית או הגזמה תקשורתית?
פספסתם את טקס ההשבעה של אובמה?
מה היא העבודה הטבוה בעולם?
למורת המצב הביטחוני!!!
סקר חנוכה:
ילדים אל תיקחו סמים אחרת יקרה לכם מה שקרה לאיימי
כנס הקומיקס הבינלאומי בסאן דייגו
חשים שאתם בחופש ?
מועדון הכבישים של הקטנים והמושתנים
מודעות גוגל
פרסומת

התמודדות בעלי צימרים עם מצבים ביטחוניים מורכבים


פורסם ב2/11/2009 16:47 על-ידי מנהל האתר

 

מלחמת לבנון השנייה קטעה לתקופה ארוכה את תנופת השגשוג של צימרים בצפון. כמו בתקופה שלפני הנסיגה מלבנון, החלו לחשוש אנשים רבים שמא לינה בצימרים איננה בטוחה כשהייתה בעבר והתגובה המיידית הייתה ירידה מאסיבית בביקושים.

לאחר סיום מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006, מצאו עצמם בעלי צימרים רבים שעיקר הכנסתם הגיע הודות לצימרים שהפעילו מחוסרי עבודה, ספגו פגיעה כלכלית קשה ביותר ובעלי צימרים שלא פשטו רגל בעקבות המצב נאלצו להשקיע חשיבה מחודשת בכדי להתגבר על הירידה החדה בביקושים.

כמובן שכמו בכל סיטואציה בשוק החופשי בה יש ירידה חדה בביקושים – התגובה המיידית הייתה הורדת מחירים מאסיבית. אם בעבר לינה בצימר איכותי הייתה עולה בסביבות ה- 1000 ₪ לאחר מלחמת לבנון השנייה הורדו המחירים ב- 40%-50% וניתן היה למצוא צימרים איכותיים ומפנקים ב- 500 ₪, הכוללים גם ארוחת בוקר ושלל פינוקים.

בעלי הצימרים נאלצו להתמודד עם העובדה שגם תקופה ארוכה לאחר תום מלחמת לבנון השנייה וחזרת השקט היחסי לגבול הצפון, חלק מהאנשים חוששים להגיע ועל כן נבנה קמפיין גדול למיתוג מחודש של צפון הארץ כאזור התיירות היפה בישראל בו נופים, היסטוריה, מורשת קרב ואווירה אירופאית דרים בכפיפה אחת ובמיוחד את הלינה והאירוח בצימרים כחלופת הלינה האופטימאלית להנאה מלאה מהחוויה הצפונית.

רשות שמורות הטבע והגנים בשילוב עם התאחדות בעלי צימרים ומפעילי אתרים שונים החלו לשתף פעולה וכיום כמעט כל צימר מציע לאורחיו מלבד חווית לינה כפרית וארוחת בוקר עשירה ואיכותית גם הנחות לאטרקציות שונות, מוזיאונים, מסעדות ושמורות טבע בהם משופע הצפון והוסיפו עוד יתרון ייחודי ללינה בצימרים.

בנוסף להגדלת היצע הפעילות והורדת מחירים נערכה גם הסברה לגבי בטיחות היישובים. מאחר ורק לפני עשור עוד היו מרבית יישובי הצפון תחת איום מתמיד של פגיעת קטיושות כל יישוב מצויד במערכת אבטחה מתקדמת וישנם מספיק מקלטים קרובים ביותר לכל בית. בתים חדשים מחויבים על פי החוק בבניית ממ"ד כך שבנוסף למקלט הציבורי גם בתים פרטיים רבים של בעלי צימרים מצוידים בממ"ד מסודר ותקני.

לאחר כשנה ניתן היה לראות התאוששות זהירה של צימרים רבים מהתקופה הקשה שפקדה אותם, ולאחר שנתיים ההתאוששות כבר הייתה ניכרת כמעט בכל הצימרים. כיום, שלוש שנים לאחר מלחמת לבנון השנייה ניתן לומר בבטחה כי תרבות הלינה בצימרים זוכה לעדנה מחודשת ושוב תפסו צימרים את מקומם הגבוה בטבלת הלינה האיכותית במדינת ישראל. המגוון הרחב של צימרים מסוגים שונים המעוצבים ומתוכננים כך שיתאימו גם לזוג וגם למשפחות ושיתוף הפעולה עם מתקני אטרקציות, שמורות טבע, מסעדות ומוזיאונים בהחלט הוכיח עצמו כמהלך חכם ומשתלם כלכלית.

שוב יש אמון בבטיחותם של הצימרים ובעתיד התקווה היא שאם חלילה וחס שוב ייווצר מצב בטחוני מורכב, בעלי צימרים יהיו מוכנים יותר להתמודדות עם המצב וכמו תמיד, הציבור הישראלי יצביע בעיקר ברגליים.

 מאמרים קשורים:
 חשים שאתם בחופש ?  זהירות מדוזות תגים: צימר , צימרים , צימרים-בגליל , צימרים-בצפון
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.