הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בלימודים
איך בוחרים בית ספר לבניית ציפורניים
נפתח המרוץ למיליון של תלמידי רשת עמל
פרויקט מחשב לכל ילד
לימודים של קלינאות תקשורת
טלוויזיה שנותנת משמעות לחיים
סובלים מלקות למידה?EZ WAY פסיכומטרי מציעים קורס פסיכומטרי מיוחד עבורכם
בית ספר שיגרה טובה ומהנה
לימודים בחינם ברשת האינטרנט
פסיכומטרי בתיכון - האם זה כדאי?
איך להשיג ציון מעולה
איך מתמודדים עם דחיית שעורי בית
סטו"צים - לא מה שחשבנתם
מודעות גוגל
פרסומת

לימודים של קלינאות תקשורת


פורסם ב20/10/2009 16:16 על-ידי מנהל האתר

 

תחום קלינאות התקשורת הינו תחום חדש יחסית בעולם הרפואה ועקב כך הוא עובר שינויים ומתפתח לכיוונים חדשים ומרתקים מדי יום. המודעות לחשיבותה של קלינאות התקשורת מקבלת חיזוקים מהמחקרים הרבים המעידים על יעילות השיטה ומסיבה זו הפכו לימודים של קלינאות תקשורת למבוקשים יותר ויותר בעולם וגם בישראל.

 

מהי קלינאות תקשורת?

קלינאות תקשורת משתייכת לאשכול המקצועות הפרה-רפואיים ועוסקת באיתור, אבחון וטיפול במבוגרים וילדים בעלי הפרעות תקשורת ו/או מוגבלויות תקשורתיות הנובעות מפגמים בשמיעה ו/או בדיבור (בליעת מילים, כבדי שמיעה, חרשים, מגמגמים, אילמים).

 

ממה נובעות בעיות בתקשורת?

בעיות תקשורות נובעות מסיבות שונות. אנשים הלוקים בבעיות תקשורת נעזרים בקלינאי תקשורת. הפרעות הגייה יכולות לנבוע עקב מבעיות פסיכולוגיות, קואורדינטיביות, פיזיות ועוד. הפרעות גם בהבנה וגם בדיבור יכולות לנבוע מחרשות או אפזיה. בנוסף, גם לוקים בתסמונות הקשת האוטיסטית נעזרים בקלינאות תקשורת. המטפל בהפרעות תקשורת מעניק למטופל טיפול המתבסס על תרגול ומתאם מכשור וציוד תומך וחליפי. באופן זה הוא מאפשר תקשורת קלה וברורה יותר.


הסיבות לביקוש ההולך וגובר ללימודים במסלול קלינאות תקשורת

כמו בכל תחומי הלימוד הפרה-רפואיים, קודם כל ולפני הכל מהווה מקצוע זה סוג של שליחות ועל כן נהנה מתדמית אידיאולוגית. הסיפוק הנלווה למקצוע פרה-רפואי זה אותו חש המטפל בבעיות תקשורת לאחר שהצליח ולו במעט לשפר אצל המטופל שלו את יכולת ההבנה, דיבור, שמיעה, ריכוז הוא סיפוק אדיר ועל כן לימודים במסלול קלינאות תקשורת מתאימים במיוחד לאנשים המחפשים מקצוע המשלב בתוכו גם עבודה עם אנשים, גם מתן שירות ורכישת ידע מקצועי ומקצוע איכותי לחיים.


לימודים במסלול קלינאות תקשורת מקנים לסטודנטים בסיס וידע תיאורטי וקליני וכמובן התנסות מעשית בכל ההיבטים של קשיי השפה – דיבור, שמיעה, הגייה. הסטודנטים לומדים להעמיק אל תוך ההיבטים הפיזיולוגיים של נושא זה ובחינתם גם לאור הצדדים החברתיים והפסיכולוגיים, הקוגניטיביים והרגשיים.


לימודים במסלול קלינאות תקשורת  מכשירה את הסטודנטים לאבחן ולטפל בלוקים בבעיות תקשורת אך גם למנוע בעיות אלה. מניעת בעיות תקשורת ניתנת לביצוע באמצעות התמקדות באוכלוסיות יעד כגון אנשים העומדים ומרצים בפני קהל או אוכלוסייה הגרה בסמוך למקור רעש, והסטודנטים בלימודים במסלול קלינאות תקשורת לומדים לבנות תוכנית מפורטת המסייעת להגן עליהם.

גם מבחינה תעסוקתית ניתן לראות כי הביקוש למסיימי לימודים במסלול קלינאות תקשורת הולך וגובר. כיום כוללים מקומות התעסוקה של העוסקים בקלינאות תקשורת והמטפלים בתחום אופציות מגוונות והם יכולים לבחור לעסוק במקצוע קלינאות תקשורת באופן פרטי ועצמאי, כחלק ממערכת החינוך, מערכת הבריאות ומוסדות ציבוריים ופרטיים שונים. ההיבט התעסוקתי המגוון תורם אף הוא לעליה בביקוש ללימודים במסלול קלינאות תקשורת, שמבטיחים מקצוע חדש בשוק לא רווי.
לימודים במסלול קלינאות תקשורת דורשים השכלה אקדמית בסיסית, כלומר נדרש מהסטודנט תואר אקדמי המשלב לימודים בנושאי אודיולוגיה ולימודים בנשוא הפרעות שפה ודיבור.

 

 מאמרים קשורים:
 סטו"צים - לא מה שחשבנתם תגים: לימודים , רפואה
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.