הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בלימודים
איך בוחרים בית ספר לבניית ציפורניים
נפתח המרוץ למיליון של תלמידי רשת עמל
פרויקט מחשב לכל ילד
לימודים של קלינאות תקשורת
טלוויזיה שנותנת משמעות לחיים
סובלים מלקות למידה?EZ WAY פסיכומטרי מציעים קורס פסיכומטרי מיוחד עבורכם
בית ספר שיגרה טובה ומהנה
לימודים בחינם ברשת האינטרנט
פסיכומטרי בתיכון - האם זה כדאי?
איך להשיג ציון מעולה
איך מתמודדים עם דחיית שעורי בית
סטו"צים - לא מה שחשבנתם
מודעות גוגל
פרסומת

נפתח המרוץ למיליון של תלמידי רשת עמל


פורסם ב4/2/2010 10:37 על-ידי

נפתח המרוץ למיליון של תלמידי רשת עמל:

מאות מתלמידי בתי הספר של רשת עמל  בכל רחבי הארץ משתתפים היום (3/2) בשלב הראשון בתחרות ארצית ייחודית בנושאי ידיעת הארץ

התחרות נערכת  באמצעות פענוח חידות וירטואליות חווייתיות ברשת חברתית ייחודית שפותחה בעמל.  השלב הבא של התחרות יכלול איסוף רמזים "חיים" וטיולים במוקדי תיירות שונים באזור לטרון

מאות מתלמידי כיתות י' מבתי הספר של קבוצת עמל  הפזורים בכל רחבי הארץ משתתפים היום (3/2) בתחרות ארצית חווייתית ראשונה מסוגה בנושאי ידיעת הארץ. התחרות נערכת סימולטאנית באמצעות פענוח חידות וירטואליות באינטרנט ובהמשך גם יציאה ממשית לשטח אל מוקדי תיירות באזור לטרון.

התחרות נערכת באמצעות רשת חברתית ייחודית שפותחה במנהל לפדגוגיה ברשת עמל: http://amalshvilisrael.ning.com/

כל בית ספר מיוצג על ידי נבחרת תלמידים הכוללת קבוצת מטה המסייעת בפענוח החידות באמצעות מידע ורמזים שתקבל באתר האינטרנט של התחרות ובהמשך גם קבוצה שתסייר בשטח ותאסוף רמזים נוספים לפתרון החידות. כמו כן תלווה כל קבוצה על ידי מורה אחראי ויוצמד לה רכב. התחרות מתקיימת במסגרת תכנית הלימודים "שביל ישראל" שפותחה במינהל לפדגוגיה ברשת עמל, ונועדה לקרב את התלמידים לנושאי התמצאות וידיעת הארץ בצורה חווייתית מעשירה. בסיום התחרות ייערך טקס רשתי לכלל תלמידי כיתות י' המקבלים תעודת זהות ישראלית.  

 

התחרות נערכת בשלושה שלבים. בשלב הראשון, המתקיים היום, משתתפים התלמידים בתחרות הוירטואלית הנערכת בו זמנית בכל בתי הספר של קבוצת עמל בארץ.  כל בית ספר הרכיב נבחרת של 20 תלמידים, אשר חבריה  מנסים במשך שעתיים לפענח עשרים משימות-חידות  שונות בנושאים הקשורים לאזור לטרון בואך ירושלים. המשימות נחשפו בעמוד התחרות באינטרנט בדיוק בשעה 10. התלמידים שולחים מתוך דף האינטרנט את התשובות למשימות-חידות  וכשבוע לאחר התחרות יוכרזו 20 הנבחרות המצטיינות שיעלו לשלב השני.

בשלב השני יתחרו עשרים הנבחרות המובילות מהשלב הראשון באופן ממשי בשטח. כל נבחרת תחולק לשתי קבוצות: קבוצת המשימה, שתפעל בשטח, וקבוצת המטה, שתכוון את קבוצת השטח ותסייע בפתרון החידות בהתבסס על המידע שתקבל  מאתר המשחק באינטרנט ומקבוצת השטח עצמה. קבוצת המשימה תכוון באופן "חי" בשטח על ידי קבוצת המטה, כאשר כולם ביחד ינסו לפענח את החידות בהסתמך על המידע והרמזים שיתקבלו בשטח ובאינטרנט. כל קבוצה תלווה במורה אחראי ויוצמד לה רכב. עם כל פתרון חידה ומעבר לשלב הבא, תקבל כל קבוצה חידה נוספת בשטח. שלב זה ייערך ב- 15/3.

בשלב האחרון של התחרות, שייערך ב29 לאפריל, יקחו חלק כל כיתות י' בקבוצת עמל, בצעדה ואירוע חגיגי בו גם תוכרז הקבוצה המנצחת.

התחרות נערכת באמצעות רשת חברתית ייחודית שפותחה בקבוצת עמל. ניתן להיכנס לאתר התחרות מדף

הבית של עמל:

http://www.amalnet.k12.il/Amalnet/   

או דרך לינק ישיר (על גבי הרשת החברתית) :

http://amalshvilisrael.ning.com/

לפרטים נוספים ותיאום סיקור:

ביבי תקשורת ויחסי ציבור

03.6374477

 


    

מאמרים קשורים:
 סטו"צים - לא מה שחשבנתם 
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.