הודעת המערכת:  מערכת פליק מחפשת אותכם גולשים שאוהבים לכתוב ולשתף, צרו עמנו קשר דרך הטופס הזה.

עוד בלימודים
איך בוחרים בית ספר לבניית ציפורניים
נפתח המרוץ למיליון של תלמידי רשת עמל
פרויקט מחשב לכל ילד
לימודים של קלינאות תקשורת
טלוויזיה שנותנת משמעות לחיים
סובלים מלקות למידה?EZ WAY פסיכומטרי מציעים קורס פסיכומטרי מיוחד עבורכם
בית ספר שיגרה טובה ומהנה
לימודים בחינם ברשת האינטרנט
פסיכומטרי בתיכון - האם זה כדאי?
איך להשיג ציון מעולה
איך מתמודדים עם דחיית שעורי בית
סטו"צים - לא מה שחשבנתם
מודעות גוגל
פרסומת

פסיכומטרי בתיכון - האם זה כדאי?


פורסם ב31/5/2009 11:15 על-ידי מנהל האתר

רוב התלמידים בתקופת התיכון מעוניינים רק לסיים את בחינות הבגרות, לסיים עם הלימודים ולנוח כבר. חלק מתוכם כבר חושב קדימה ומגייס את החומר הטרי בראש, יכולת הלמידה והשינון ואת הזמן הפנוי כדי לגשת לבחינה הפסיכומטרית. קיימות דעות מנוגדות בנוגע לשאלה האם כדאי או לא כדאי לגשת למבחן פסיכומטרי במהלך התיכון, אך העובדות הן חד משמעיות – זה כדאי.

כ-14% ממי שניגשים למבחן פסיכומטרי הם תלמידי תיכון שעוד לא מלאו להם 18 שנים. על פי המרכז הארצי לבחינות והערכה, הציונים הממוצעים בחלק של חשיבה כמותית אותם משיגים התיכוניסטים גבוהים מממוצעי הציונים של תלמידי פסיכומטרי מבוגרים מהם, והציונים שלהם באנגלית וחלק המילולי אינם נופלים משל אחרים. למשעה, על פי הנתונים של המרכז הארצי לבחינות והערכה ממוצעי התיכוניסטים אף גבוהים מהממוצעים של מי שנגש למבחן בגילאי 18-20.

האחוז היחסי של תלמידי תיכון שמוציאים ציונים גבוהים מ-700 בפסיכומטרי גבוה ביחס לאחוז שלהם מקרב הנבחנים כולם. אך תלמידי תיכון רבים הנגשים לפסיכומטרי מוצאים את עצמם באחוזונים של הציונים הנמוכים. הבעיה טמונה בכך שמבחן פסיכומטרי דורש מהניגשים אליו מחויבות, השקעה ותרגול, ומכיוון שעבור מרבית התלמידים המטרה שלשמה עושים את המבחן – לימודים אקדמאיים, רחוקה הם מוותרים לעצמם. עם זאת, גם אם לא מוציאים בתיכון ציון פסיכומטרי ממש טוב, רצוי לגשת שוב כי בין הבחינה הראשונה לשנייה יש שיפור של 30 נק' בממוצע, ובמצב זה נקודת הפתיחה שלהם טובה יותר כיוון שהם התמודדו בעבר עם המבחן.

קיימים מספר יתרונות בלגשת לפסיכומטרי בזמן התיכון. המחירים זולים במאות אחוזים, לעומת מחירי קורסי פסיכומטרי אחרים, התלמידים שוחים בחומר הלימוד באלגברה ובגיאומטריה, קל להם לשבת ולשנן את החומרים למבחן הפסיכומטרי, כיוון שהם מתורגלים בלמידה ושינון בזכות הלמידה לבגרויות. התוקף של מבחן פסיכומטרי הוא 7 שנים. כאשר ניגשים אליו בתיכון חוסכים את השנה האקדמית שמתבזבזת לאחר הצבא עד שמקבלים ציון פסיכומטרי.

במידה ובית הספר מציע קורס מרוכז לתלמידי התיכון, לכל היתרונות שציינו נוסף יתרון גדול – למידה עם חברים. כאשר לומדים ביחד עם חברים הקבוצה מדרבנת את כל אחד מחבריה להתאמץ ולהצליח, קיימת תחרותיות טובה שדוחפת להישגים ויש עם מי לפרוק את כל התסכולים. במצב זה גם אם מתייאשים לרגע, אפשר לסמוך על החברים שיחזירו אותך למסלול ויסייעו לך להגיע למבחן מוכן. גם אם ניגשים למבחן בתיכון, חשוב לבחור קורס פסיכומטרי איכותי ומקיף שמציע את כל הכלים הנדרשים על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה במבחן.

המועד המומלץ לתלמידי תיכון הוא מועד ספטמבר המתקיים קצת לפני פתיחת שנה. לימודים למועד ספטמבר מתחילים ביולי, כאשר התלמידים בחופש הגדול והבגרויות מאחוריהם. בכדי שהלימודים לפסיכומטרי לא יבזבזו את הכסף ואת חופשת הקיץ של התלמיד, ההמלצה של מכוני פסיכומטרי היא לגשת לקורס פסיכומטרי בזמן התיכון רק אם יש משמעת עצמית ומוטיבציה גבוהות.מאמרים קשורים:
 איך להשיג ציון מעולה  איך מתמודדים עם דחיית שעורי בית תגים: פסיכומטרי , לימודים , בגרויות , תיכון
  הוסף למועדפים האישי הוספה לדף המועדפים האישי   הדפסת הכתבה הדפסת הכתבה   שלח לחבר שלח לחבר
תגובות הגולשים


התוכן המופיע באתר נכתב על ידי גולשים.במידה ונתקלת בתוכן הפוגע בזכויות יוצרים, אנא עדכן אותנו ואנו נסיר אותו באופן מיידי.